کلاس ششم دلفان
ششمی ها 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان


 

مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان

 

 

فاطمه قربان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، با اشاره به روش‌های تدریس در مدارس، اظهار کرد: روش‌های فعال و نوین تدریس باید جایگزین روش های سنتی شود. در روش سنتی معلم متکلم الوحده بود و دانش آموز فرصت قرار گرفتن در جریان یادگیری را نداشت و فقط شنونده بود و موضوعاتی که معلم مطرح می کرد را به خاطر می سپرد.

وی با بیان اینکه در روش های سنتی دانش آموز هیچ مشارکتی در فرآیند یاددهی ـ یادگیری نداشت، افزود: در روش های نوین دانش آموز به تفکر وا داشته می شود و به دنبال حل مسئله است و می آموزد که برای یک مسئله راه حل های مختلف پیدا کند.

 

استفاده از روش‌های نوین تدریس دانش‌آموز را برای مواجه با مسائل زندگی آماده می‎کند


معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه استفاده از روش های نوین تدریس این ویژگی را دارد که دانش آموز را برای تمام مراحل زندگی آماده می کند، تصریح کرد: روش های نوین تدریس به دانش آموز می آموزد که در مواجه با مسایل مختلف در زندگی خود راه های متعددی را بیازماید و اگر از یک راه و روش به نتیجه دلخواه خود نرسید ناامید نشود و بداند که راه های دیگری نیز برای حل مسئله پیش رو وجود دارد.

قربان رویکرد نظام تعلیم و تربیت کشور را آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان عنوان کرد و افزود: درست است که ما در آموزش و پرورش به دانش آموزان الفبا و علوم مختلف اعم از فارسی، ریاضی، فیزیک و شیمی آموزش می دهیم اما در حقیقت به دنبال آن هستیم که دانش آموز را به گونه ای پرورش دهیم که با کسب مهارت های زندگی بتواند فردی موثر در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی باشد.

 

فعالیت‌های غیرکلاسی به منزله ایجاد فرصت برای یادگیری بهتر دانش‌آموزان است


معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه 100 ساعت فعالیت غیرکلاسی برای دانش آموزان ابتدایی درنظر گرفته شده است، افزود: فعالیت های غیرکلاسی به این منظور لحاظ شده است که دانش آموزان فرصت داشته باشند آموخته های خود را در ساعات غیر درسی نیز دنبال کنند.

قربان خاطرنشان کرد: تحول در نظام تعلیم و تربیت کشور تک بعدی نبوده و این تحول هم در ساختار و هم در محتوا و روش های تدریس ایجاد شده است و انتظار می رود دانش آموزان در کنار آموزش های رسمی به مهارت های زندگی هم دسترسی پیدا کنند.

درهمین راستا:


همکاران عزیز منتظر برپایی کلاسی در این زمینه نباشند،


 پیشنهادمی کنم کتاب" روشهای نوین تدریس از دکتر محرم آقازاده "


رو مطالعه بفرمایند .مخصوصا بخش دوم از صفحه ی245 به بعد.....

 

 

 

 

 

 

[ ۱۳٩٢/٤/۱٠ ] [ ۱٢:٢۳ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام به بازدیدکنندگان - این وبلاگ می کوشد تا مطالب تازه وجدیدی را در اختیار دانش آموزان -اولیا -پرسنل مدرسه وتمامی بازدیدکنندگان قرار دهد
موضوعات وب
RSS Feed

سیستم افزایش آمار هوشمند تک باکس
<CENTER>مشاهده جدول کامل ليگ برتر ايران

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت