کلاس ششم دلفان
ششمی ها 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
مجموعه عددهای صحیح

اعداد صحیح

 صحیح به معنی درست، تندرست، سالم می باشد و در ریاضی اعداد علامت دار

... , 3+ , 2+ , 1+ , 0 , 1- , 2- , 3- , ...

را اعداد صحیح می نامیم. مجموعه اعداد صحیح را با حرف z نشان می دهند. این مجموعه شامل اعداد صحیح مثبت و صفر و اعداد صحیح منفی می باشد.

 

محور (axis):

محور اعداد صحیح:

 محور خط مستقیمی است که دارای جهت مثبت و جهت منفی می باشد، روی محور نقطه ای را به عنوان مبدأ (جای شروع) و واحدی را برای اندازه گیری طولها انتخاب می کنیم.

 

 

دمای هوای مناطق مختلف را می توان با یک عدد علامت دار (عدد صحیح) نمایش داد.

 

 

سطح دریا را مبدأ در نظر می گیریم و بالاتر از سطح دریا را با عدد مثبت و پایین تر از سطح دریا را با عدد منفی نشان   می دهیم.

 

 

اختلاف ساعت ایران با بعضی از کشورهای جهان:

جدول اختلاف ساعت بر اساس 12 ظهر تهران تنظیم شده است. علامت(+) نشانه جلو بودن و علامت (-) نشانه عقب بودن وقت محلی هر کشور از وقت محلی ایران است. وقت محلی ایران 5/3 ساعت از زمان بین المللی (گرینویچ) جلوتر است.

 

افغانستان 1+

برمه 3+

سنگاپور 4+

کوبا 9-

هاوایی 13-

هندوستان 2+

 ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٢/۱ ] [ ۱:۳٩ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

نرم افزارآموزش کسرها ( چهارم ، پنجم ، ششم دبستان )منبع: دوفرشته ی آسمانی

[ ۱۳٩٢/٢/۱ ] [ ۱:۳٩ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

سلام دوستان خوب من متن زیر را بخوانید و امیدوارم لذت ببرید.

من در این هفته کتابی خواندم به نام  زنجیره های غذایی .

زنجیره های غذایی واقعا" زنجیر نیستند .ولی یک  زنجیره غذایی  یعنی اینکه:هنگامی که یک موجودی یک موجود دیگر را می خورد و آن جانور هم جانور دیگری را می خورد می گویند زنجیره غذایی ایجاد شده است.

حیوانات باید گیاهان را بخورند ،تا زنده بمانند . زنجیره های غذایی باید سالم بمانند و گر نه ما انسانها هم می میریم .مثلا"گوسفند علف می خورد و ما هم گوسفند را می خوریم معمولا" پایان یک  زنجیره ی  غذایی  انسان است.

حالا می خواهم نمونه ی آبی زنجیره های غذایی را بگویم و همین اول می گویم که زنجیره غذایی آبی با نهنگ تمام می شود .و نهنگ تعداد زیادی ماهی هرینگ می خورد و ماهی هرینگ از جانوران ریز دریایی استفاده می کند و آنها هم از جلبک تغذیه می کنند.

بعضی اوقات بعضی از موجودات هم شکار هستند و هم شکارچی .مثل یک موشی که همزمان هم می دود که شکار کند و هم ممکن است همان لحظه خودش شکار شود.

در جاهای سرد مانند قطب جنوب،خرس قطبی آخرین حلقه یک  زنجیره غذایی است.خرس قطبی شیر دریایی قطبی را می خورد .و شیر دریایی پنگوئن ها را می خورد ،پنگوئن هم ماهی،و ماهی ها هم مثل ماهی های در یایی خودمان همان جلبک.

حالا در مورد گرمترین جای زمین بگوییم یعنی استوا:شیر در آنجا قویترین حیوان است .شیر گوزن را می خورد و گوزن از گیاه تغذیه می کند.

ولی بدبختانه بعضی از زنجیره های غذایی  در گوشه و کنار جهان در معرضخطر هستند و دلیل آن هم آلودگی هواست.

 

ما چه بخواهیم چه نخواهیم آخرین تجزیه کنندگان گیاهان هستند و قارچ هم جزء آنهاست.قارچ ،حلزون،و جانورانی دیگر جزء تجزیه کنندگان هستند .این جانداران ،گیاهان و جانوران را تجزیه و به ماده غذایی تبدیل می کنند.

 

 

[ ۱۳٩٢/٢/۱ ] [ ۱:٢۳ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]
آزمون نگارش و انشا نوبت دوم کلاس ششم
دانلود آزمون نگارش و انشا نوبت دوم 1

دانلود پاسخ نامه 1

 

 

[ ۱۳٩٢/۱/۳۱ ] [ ۱:٥٢ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

دانلود آزمون فروردین فناوری ،پایه ششم ابتدایی

 

برای دانلود کلیک نمایید

[ ۱۳٩٢/۱/۳۱ ] [ ۱:٥۱ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

دانلود آزمون ریاضی تیزهوشان ، پایه ششم ابتدایی

 40 سوال 4 گزینه ای از کل کتاب

 

[ ۱۳٩٢/۱/۳۱ ] [ ۱:٤٦ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

تمرینات دوره ای( شماره بیست و سه )

ت


ب


[ ۱۳٩٢/۱/۳۱ ] [ ۱:٤٦ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

بیماری واگیر دار!

بیماری

چند بیماری دانه‌دار پوستی که بسیار شایع هستند، عبارتند از: آبله مرغان، سرخک و سرخجه. انسان در دوران کودکی، دست کم به یکی از این بیماری‌ها دچار می‌شود. عامل این بیمار‌ی‌ها سه ویروس مختلف است. اگر مثلاً به سرخک مبتلا شویم، دیگر به آن دچار نخواهیم شد. اما این نمی‌تواند دلیلی باشد بر اینکه به سایر بیماری‌های مشابه آن مبتلا نگردیم.

آبله مرغان، سرخک و سرخجه بسیار مسری هستند، زیرا قدرت حمله ویروس‌های این بیمار‌ی‌ها بسیار زیاد است. این ویروس‌ها به محض ورود به داخل بدن، ما را بیمار می‌کنند و ما دیگر نمی‌توانیم از مبتلا شدن به آن جلوگیری کنیم. مگر آنکه پیش از آن دچار شده باشیم.

 

 

 

ویروس سرخک مانند ویروس‌های سرماخوردگی و زکام از طریق بینی و گلو وارد بدن می‌شوند و مانند آن ویروس‌ها به ما حمله می‌کنند. علایم بیماری سرخک شبیه علایم سرماخوردگی است. بنابراین بدن ما همان روش را برای مبارزه به کار می‌گیرد.

ویروس‌های آبله مرغان، شبیه ویروس‌های تبخال می‌باشد

بلافاصله بعد از ورود ویروس به داخل بدن، بر روی پوست، دانه‌های کوچک قرمز رنگ ظاهر می‌شود. این ویروس به داخل سلول‌هایی که درست در زیر پوست قرار دارند، نفوذ می‌کند و به سرعت در داخل سلو‌ل‌ها شروع به رشد و تکثیر می‌کند. حمله ویروس‌ها، باعث ترشح مواد شیمیایی می‌شود و خون با شدت زیاد برای مبارزه با ویروس‌ها و ترمیم خرابی‌های به وجود آمده، جریان می‌یابد بنابراین محل حمله ویروس، قرمز و متورم می‌شود. درست همان‌طور که گلو متورم و سرخ می‌شود.

از علت‌های مرگ و میر کودکان، عدم واکسیناسیون به موقع کودکان علیه این بیماری است

آبله مرغان

دانه‌های پوستیآبله مرغان و سرخجه نیز به همین شکل ظاهر می‌شوند. ویروس‌های آبله مرغان، شبیه ویروس‌های تبخال می‌باشد. این ویروس‌ها اغلب از راه پوست وارد بدن می‌شوند، و به ندرت در سلول‌های دیگر بدن رشد می‌کنند. ویروسآبله مرغان علایم و نشانه‌های ویروس سرماخوردگی را ندارد و تا زمانی که در سلول‌های پوست رشد نیابد و تکثیر نکند، سلول‌های پوست را از بین نمی‌برد. به همین دلیل، دانه‌هایآبله مرغان و تبخال دردناک‌تر از دانه‌های سرخک و سرخجه هستند.

امروزه در اغلب کشورهای جهان، تمامی کودکان علیه بیماری سرخک و سرخجه واکسینه می‌شوند. اما متأسفانه هنوز در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، یکی از علت‌های مرگ و میر کودکان، عدم واکسیناسیون به موقع کودکان علیه این بیماری است.

علایم بیماری سرخک شبیه علایم سرماخوردگی است. بنابراین بدن ما همان روش را برای مبارزه به کار می‌گیرد

تاکنون داروی موثری ساخته نشده است که بتواند به سرعت این بیماری را از بین ببرد و یا از بروز آن جلوگیری کند. اما داروها و پمادهایی وجود دارد که می‌تواند خارش پوست را تسکین دهد.

 

برگرفته از کتاب: دانستنی های علمی برای کودکان

[ ۱۳٩٢/۱/۳۱ ] [ ۱:٤٥ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

گویچه‌های سفید (لوکوسیت‌ها) یا گلبول‌های سفید از یاخته‌های خون هستند. گویچه‌های سفید بخشی از دستگاه ایمنی بدن هستند و بدن را از بیماری‌های عفونی محافظت می‌کنند. لوکوسیت‌ها بر خلاف اریتروسیت‌هاهسته‌دار و متحرک هستند. در انسان بالغ گویچه‌های سفید در مغز استخوان جناغ و لگن خاصره ساخته می‌شوند (در کودکان مضافا در استخوان لوله‌ای دست‌ها) و در خون آزاد می‌شوند. گویچه‌های سفید سپس در لوزهها، طحال، مغز استخوان، غدد لنفاوی و تیموس "می‌آموزند" که دقیقا چه نوع وظیفه دفاعی به عهده دارند و چه چیزهایی خودی و چه چیزهایی غیر خودی (دشمن) محسوب می‌شوند.

انواع گلبول سفید

لوکوسیت‌ها بر اساس حضور یا عدم حضور گرانول‌های اختصاصی در سیتوپلاسم خود به دو دسته گرانولوسیت‌هاآگرانولوسیت‌ها (بدون دانه‌ها) تقسیم می‌شوند.گرانولوسیت‌ها بر اساس رنگ‌پذیری گرانول‌های اختصاصی به سه دسته نوتروفیل‌ها، ائوزینوفیل‌ها و بازوفیل‌ها تقسیم می‌گردند. آگرانولوسیت‌ها به دو دسته لنفوسیتها و مونوسیتها تقسیم می‌شوند.

انواع گرانولوسیت‌ها

نوتروفیل‌ها  : نوتروفیلها بیش از ۶۰% گلبول‌های سفید خون را تشکیل می‌دهند ودارای هسته لبوله ( چند لوبه ) می‌باشند، توانائی بیگانه خواری (فاگوسیتوز) دارند. سیتوپلاسم این سلول دارای گرانول‌های بسیار ظریف صورتی کم رنگ می‌باشد. نوتروفیلها در عفونت‌های حاد مانند بیماریهای عفونی و آپاندیسیت حاد درخون افزایش می‌یابند .

 

ائوزینوفیل‌ها  : یا اسیدوفیل‌ها حدود ۵% از گلبول سفید خون را تشکیل می‌دهند ودارای هسته دو لوبه است. سیتوپلاسم سلول حاوی دانه‌های نارنجی فراوان است.تعداد ائوزینوفیل‌ها در بیماریهای ازدیاد حساسیتی وعفونت‌های انگلی درخون افزایش می‌یابد.

 

بازوفیل‌ها : کمترین درصد گلبولهای سفید (۱%) در یک گسترش خونی را دارند . بازوفیل‌ها دارای دانه‌های درشت آبی تیره در سیتوپلاسم خود هستند.این دانه‌ها حاوی مواد متعددی مانند هیستامین، پروتئوگلیکان ( مانندهپارین و کندروایتین ) و آنزیمهای پروتئولیتیک (مانند الاستاز و لیزوفسفولیپاز ) هستند که نقش مهمی در واکنشهای التهابی دارند.آزاد شدن هیستامین در خون باعث ایجاد علائم حساسیت (آلرژی) ازجمله التهاب، قرمزی، خارش و مخصوصا کهیر می‌گردد.

 

انواع آگرانولوسیت‌ها

 

آگرانولوسیت‌ها : در سیتوپلاسم این نوع گلبول‌های سفید دانه وجود ندارند. مثل : لنفوسیتها و مونوسیتها. لنفوسیتها خود به دو نوع اصلی B و T تقسیم می‌شوند که در ساخت آنتی بادی و فاگوسیتوز نقش دارند.

 


 
 

تعداد گلبولهای سفید

 

میزان طبیعی گلبولهای سفید ۴۵۰۰ الی ۱۰۰۰۰ گلبول سفید در هر میکرولیتر(LCM) است. لکوپنی یا پایین آمدن گلبولهای سفید که در موارد زیر ایجاد می‌شود: نارسایی مغز استخوان( برای مثال ناشی از عفونت، تومور)، بیماریهای واسکولار-کلاژنی ( مثل لوپوس )، بیماریهای کبدی و طحال و رادیوتراپی .

 

لکوسیتوز یا بالا رفتن گلبولهای سفید که در موارد زیر دیده می‌شود:بیماریهای عفونی و برخی سرطانهای خونی


[ ۱۳٩٢/۱/۳۱ ] [ ۱:٠٠ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

دانلود آزمون جامع پایه ششم - مرآت

 

 

سوالات

سوالات

پاسخ نامه

سوالات

[ ۱۳٩٢/۱/۳۱ ] [ ۱:٠٠ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

ریاضی
دانلود

هدیه های آسمانی
دانلود
دبستان قدس بهمنی

 

[ ۱۳٩٢/۱/۳٠ ] [ ٢:٢٥ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

ریاضی
دانلود

فارسی
دانلود

ارزشیابی بنویسیم
دانلود

[ ۱۳٩٢/۱/۳٠ ] [ ٢:٢٥ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

دانلود
منبع در لینک دانلود

 

[ ۱۳٩٢/۱/۳٠ ] [ ٢:٢٤ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

علوم
دانلود

فارسی
دانلود
دبستان قدس بهمنی
[ ۱۳٩٢/۱/۳٠ ] [ ٢:٢۳ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

دانلود با لینک مستقیم
دانلود

دانلود از پیکوفایل
دانلود
بانک سوالات ششم
[ ۱۳٩٢/۱/۳٠ ] [ ٢:٢۳ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

 

دانلود جزوه و نمونه سوالات علوم ششم


در این پست یه سری جزوه های مفید به همراه نمونه سوالات فصل های مختلف علوم ششم

را آماده کرده ام که امیدوارم تو این ایام نزدیک به امتحانات مفید واقع شود.


 

دانلود  ( درسششم تا هشتم )


 

[ ۱۳٩٢/۱/۳٠ ] [ ٢:٢۱ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

 

برای دریافت هر یک از برگه ها بر روی برگه مورد نظر کلیک کنید...

دانلود

دانلود

دانلود

دانلود

دانلود

 

[ ۱۳٩٢/۱/۳٠ ] [ ٢:٠٧ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

دانلود آزمون املا نوبت دوم 1

دانلود پاسخ نامه 1

[ ۱۳٩٢/۱/۳٠ ] [ ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

مجموعه مسئله های چهارگزینه ای (ریاضی)تیزهوشان

 

 

پاسخ نامه‌ی تشریحی

[ ۱۳٩٢/۱/۳٠ ] [ ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]
سوالات تستی فارسی ششم نیمه اول فروردین ازکانون

پاسخ سوالات تستی فارسی ششم نیمه اول فروردین ازکانون

سوالات تستی علوم نیمه اول فروردین ازکانون 


پاسخ سوالات تستی علوم نیمه اول فروردین ازکانون 

[ ۱۳٩٢/۱/۳٠ ] [ ۱٢:٥٢ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

نمونه سؤالات چهارگزینه ای درس دوازدهم علوم تجربی ششم دبستان

( جنگل برای کیست؟ )


این نمونه سـؤالات تـوسط دانش آموزان تلاشگر و فعّال کـلاس هـای « الف و ب » دبستان شاهد شهید فهمیده ی سبـزوار تهیه شده است.

برای مشاهده ی همه ی سؤالات روی دریافت فایل کلیک نمایید.


فایل PDF سـؤالات 

فایلPDF پاسخنامه

[ ۱۳٩٢/۱/۳٠ ] [ ۱٢:۳٢ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

سوالات تستی علوم از سه بخش اول کتاب

(ویژه ی تیزهوشان)برای دانلود روی لینک زیر کلیک بفرمایید.


پاسخنامه


 

 

[ ۱۳٩٢/۱/۳٠ ] [ ۱:۳۳ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

 

 

 

 

 

 

دانلود نمونه سوال ریاضی نوبت دوم ششم - سری اول

 

ریاضی نوبت دوم ششم

 

منبع:بانک سوالات ششم

 

دانلود با لینک مستقیم                       سوالات

 

پیکوفایل                       سوالات

آزمون تستی ریاضی ششم (کل کتاب) + پاسخ نامه

بانک سوالات ششم

منبع:بانک سوالات ششم

دانلود با لینک مستقیم                   سوالات

            پیکوفایل                   سوالات  

[ ۱۳٩٢/۱/۳٠ ] [ ۱:۳۱ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]
 زمان فیلم : 5 دقیقه

لطفا در دانلود فیلم شکیبا باشید . باتشکر
[ ۱۳٩٢/۱/٢٧ ] [ ۱٠:۱٧ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

 

دانلود آزمون چهار گزینه ای تعلیمات اجتماعی ششم

بانک سوالات ششم

منبع:بانک سوالات ششم

دانلود با لینک مستقیم             سوالات

پیکوفایل              سوالات

توضیح:فایل به صورت فشرده و با پسوند rar می باشد.لذا پس از دانلود می بایستی از حالت فشردگی خارج کرده و استفاده نمایید.

دانلود نمونه سوال تعلیمات اجتماعی ششم (نوبت دوم) - سری اول

نوبت دوم-بانک سوالات ششم

منبع:بانک سوالات ششم

دانلود با لینک مستقیم          سوالات

پیکوفایل             سوالات

[ ۱۳٩٢/۱/٢٧ ] [ ٩:٢٩ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

   فرمول های حل مسئله مبحث میانگین (سخت کوشان) 9

 

                      برای دانلودودریافت فایل روی تصویرکلیک کنید.                              

               

 

[ ۱۳٩٢/۱/٢٧ ] [ ٩:٢٥ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]
[ ۱۳٩٢/۱/٢٧ ] [ ٩:۱٧ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]
 

سوالات تستی ریاضی نیمه اول فروردین


پاسخ سوالات تستی ریاضی نیمه اول فروردین


.

 

[ ۱۳٩٢/۱/٢٧ ] [ ۱:۳٩ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]
 
 فصل هشتم درس 1
درس 2
درس 3
درس4

 

 

[ ۱۳٩٢/۱/٢٧ ] [ ۱:۳٤ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

دانلود پیک آدینه شماره 25 (ریاضی فصل 8) 1

[ ۱۳٩٢/۱/٢٧ ] [ ۱:٢۸ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

 

                            

               برحاشیه ی برگ شقایق بنویسید

                                    گل تاب فشار درو ودیوار ندارد.

 

سلام خدا و درود فرشتگان بر تو ای سید زنان بهشت،

  ای فاطمه جان! 

سلام بر تو که نامت کلید هر قفلی است و اسمت رمز هر فتحی!

  ای محبوبه خدا!

اگر تو نبودی خدا بهانه ای برای خلقت نداشت

و خدا به شوق تو آفرید و با عشق تو تجلی کرد!

[ ۱۳٩٢/۱/٢٦ ] [ ٧:۱٢ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

دانلود آزمون هوش و ریاضی ششم(تستی و تشریحی)

+

پاسخ نامه(ویژه تیزهوشان)

بانک سوالات ششم

 

                  سوالات

[ ۱۳٩٢/۱/٢٦ ] [ ٢:٠۱ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

نکات فصل 8 ریاضی پایه ششم  1

(مختصات و عددهای صحیح).

 

 

نکات فصل 6 و 7 ریاضی پایه ششم  1

(آمار و احتمال - اندازه گیری سطح و حجم)

[ ۱۳٩٢/۱/٢٥ ] [ ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

دانلود آزمون چهارگزینه‌ای ریاضی فصل 7  متوسط 1دانلود آزمون ریاضی فصل 7 سوالات مشکل 1

[ ۱۳٩٢/۱/٢٥ ] [ ۱۱:٢٢ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

 

 

 

دانلود آزمون مستمر نوبت دوم ، مطالعات اجتماعی و آداب زندگی پایه ششم

.

دانلود آزمون مستمر نوبت اول، فارسی ، املا ، انشا ، پایه ششم

.

دانلود آزمون مستمر نوبت دوم، فارسی ، املا ، انشا ، پایه ششم

.

دانلود آزمون مستمر نوبت اول،هدیه های آسمان

.

دانلود آزمون مستمر نوبت دوم،هدیه های آسمان

.

آزمون مستمر نوبت اول،علوم تجربی، ششم ابتدایی

.

آزمون مستمر نوبت دوم،علوم تجربی، پایه ششم ابتدایی

.

دانلود آزمون مستمر نوبت اول،ریاضی، پایه ششم ابتدایی

.

 

منبع" معلم خونساری

[ ۱۳٩٢/۱/٢٥ ] [ ۱۱:٢٢ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]
[ ۱۳٩٢/۱/٢٥ ] [ ۱۱:٢٢ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]


 سوالات
درس 21 و22  مطالعات برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید.
درس 21 مطالعات اجتماعی            


درس 22 مطالعات اجتماعی          

 

  

[ ۱۳٩٢/۱/٢٤ ] [ ٧:۱٤ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

توصیه هایی برای اینکه مضطرب نشویم


توصیه هایی برای اینکه مضطرب نشویم

شکرگزاری برای زندگی

همه ما در زندگی دچار اضطراب می شویم . بیشتر این اضطراب ها را می توان به سه بخش کلی تقسیم کرد :

1) اضطراب هایی که روی آنها کنترلی نداریم ; مثل از دست دادن شغل یا فرد مورد علاقه مان .

2) اضطراب های طبیعی ; مثل مواردی که هنگام تعیین هدف و رسیدن به آن ما را مضطرب می کنند .

3) اضطراب هایی که می توانیم آنها را کنترل کنیم ; مانند دیر رسیدن سر قرار .

زمانی که بدانید منشاء اضطراب شما کدام است , بهتر می توانید با آن برخورد کنید .

 

روش های مقابله با اضطراب

1) توانایی های خود را بشناسید و دست به انجام کارهای خارج از توان تان نزنید . کمال گرا نباشد .

2) از افراد که موجب اضطراب در شما می شوند دوری کنید اما مراقب رابطه های با ارزش خود باشید .

3) احساس های خود را بروز دهید .

4) زمان خود را مدیریت کنید . انجام کارهای خود را به دقیقه نود واگذر نکنید . همه کارهای خود را با برنامه ریزی انجام دهید .

5) ورزش کردن را فراموش نکنید .

6) وقتی با مشکلی مواجه می شوید به سرعت واکنش نشان ندهید . ابتدا اندکی روی آن تامل کنید ; سپس واکنش مناسب داشته باشید

7) اگر دچار اضطراب شدید , به خودتان تلقین کند که هیچ چیزی برای نگرانی وجود ندارد . نگران مسائل کوچک و بی اهمیت نباشید .

8) شکر گزار داشته های خود در زندگی باشید .

9) خواب کافی را فراموش نکنید .

 

سه توصیه طلایی

1) تمام جوانب کار خود را بسنجید . مشکلات احتمالی آن را حدس بزنید و برای آن موارد راه حل های فرضی در نظر بگیرید .

2) کار امروز را به فردا نینداز . همیشه کاری برای انجام دادن وجود دارد ; بنابراین اگر می خواهید اضطراب نداشته باشید , کار امروز را به روزی دیگر موکول نکنید

3) وقتی هنگام انجام کار , ناخواسته به مشکلی برخوردید که توان مقابله با آن را ندارید بی خودی نجنگید , بلکه از افراد توانا کمک بگیرید .

[ ۱۳٩٢/۱/٢٤ ] [ ٧:٠۸ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

فیلم  کوتاه گلبول های سفید        


فیلم کوتاه واکسیناسیون             تصاویر باکتری ، قارچ و...              

منبع: تلألو اندیشه

 

 

[ ۱۳٩٢/۱/٢٤ ] [ ٦:٤۱ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

 

آزمون تستی ریاضی ششم 100سوال

همراه با پاسخنامه

منبع : ششم قدس بهمنی 

 


دانلود سوالات چهارگزینه ای علوم تجربی تیزهوشان فصل1 1

  

دانلود پاسخنامه تشریحی علوم تجربی تیزهوشان فصل1 1

آزمون تستی علوم ششم ابتدایی 100 سوالی

 ازاول تا آخر کتاب

منبع :ششم قدس بهمنی

 


 

 

آزمون تستی اجتماعی ششم  100 سوالی 

از اول تا آخر کتاب همراه با پاسخ نامه 

منبع :ششم قدس بهمنی

 

 

دانلود سوالات دام دار 16 فروردین کانون

سوالات
[ ۱۳٩٢/۱/٢٤ ] [ ٦:٢٩ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

دانلود آزمون کتبی قرآن ششم (مستمر دوم)

قرآن ششم

منبع:بانک سوالات ششم

دانلود با لینک مستقیم                        سوالات

دانلود با لینک مستقیم   (سرور دوم)        سوالات

 

پیکوفایل                                           سوالات

[ ۱۳٩٢/۱/٢۳ ] [ ٢:۳٢ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

+ دانلود نرم افزار Calques 3D

معمولاً تصور و تصویرسازی ذهنی و درک اجسام سه بعدی برای دانش آموزانی که هندسه می خوانند مشکل و سخت است. بنابراین استفاده از رایانه و نرم افزرهای شبیه سازی مانند نرم افزار Calques 3D  که در فرانسه طراحی شده است کمک بزرگی برای تصویرسازی ذهنی این اجسام خواهد بود.

calques 3dcalques 3d
calques 3dcalques 3d

دانلود نرم افزار Calques 3D

منبع: ریاضی و جذابیت های ریاضیات

 

[ ۱۳٩٢/۱/٢۳ ] [ ۱٢:۳٩ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

راهنمای ریاضی فصل هشتم / نمونه سوال ریاضی / ششم ابتدایی

                                                                 راهنما                                                                       نمونه سوال فوق که توسط اینجانب تهیه و در سایت آموزش ریاضی هم اکنون قرار گرفته است.

[ ۱۳٩٢/۱/٢۳ ] [ ۱٢:۳٩ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

 
در زمان تست زدن لازم است به نکات زیر توجه شود:

 


۱) با توجه به اینکه در یک درس امتیاز و ضریبی که به یک تست ساده تعلق می گیرد به یک تست در سطح متوسط و مشکل نیز تعلق می گیرد، در نتیجه لزومی ندارد خود را در بدو امر درگیر سوالات مشکل کنیم...


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۱/٢۱ ] [ ۱:٥٠ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ] 
نمونه سوال برای فصل احجام ( ریاضی ششم )

بااهداسلام خدمت همکاران گرامی ودانش آموزان عزیز

این تمرینات ازکتاب کارریاضی ششم (ریاضی دان کوچک- کانون فرهنگی آموزش ) می باشد

که توسط یکی ازدانش آموزان سخت کوشم تهیه شده است.

درآینده ی نزدیک نمونه سوالاتی ازکتاب کارسخت کوشان هم گذاشته خواهدشد.

[ ۱۳٩٢/۱/٢٠ ] [ ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

دانلود سوالات تستی هدیه های آسمانی ششم

ویژه ی تیزهوشان

بانک سوالات ششم

.

پیکوفایل          تست هدیه های آسمانی ششم

مثل مدرسه        تست هدیه های آسمانی ششم

[ ۱۳٩٢/۱/٢٠ ] [ ۱:٥٦ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

دانلود پیک آدینه شماره ۲۴ (ریاضی فصل ۷) 1

[ ۱۳٩٢/۱/٢٠ ] [ ۱:٥۱ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

دانلود آزمون علمی پایه ششم - آینده سازان - مرحله دوم

منبع:بانک سوالات ششم

بخش اول: سوالات

دانلود با لینک مستقیم         سوالات

پیکوفایل                 سوالات

بخش دوم: پاسخ نامه تشریحی

دانلود با لینک مستقیم        سوالات

پیکوفایل              سوالات

 

[ ۱۳٩٢/۱/٢٠ ] [ ۱:٢٥ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]


برای دانلود سوالات آزمون علمی تیزهوشان روی شکل کلیک کنید

       

 

 

 

[ ۱۳٩٢/۱/٢٠ ] [ ۱:٢٥ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

پیشاپیش سال نو مبارک

 

 

برای دیدن عکس ها با سایز بزرگ روی آنها کلیک کنید

 

 

 

 

 

 

زمان تحویل سال 1392

ساعت ۱۴ و ۳۱ دقیقه و ۵۶ ثانیه روز چهارشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۱ هجری شمسی

مطابق ۸ جمادی الاولی ۱۴۳۴ هجری قمری و ۲۰ مارس ۲۰۱۳ میلادی


سال ۱۳۹۲ سال مار است

 


 

[ ۱۳٩٢/۱/۱٦ ] [ ۱:٠٧ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]
[ ۱۳٩٢/۱/۱٤ ] [ ٤:۱۸ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

مدارس ۱۴ فروردین ۹۲ تعطیل شد
وزیر آموزش و پرورش: خیال خانواده‌ها از ۱۴ فروردین ۹۲ راحت باشد

خبرگزاری فارس: وزیر آموزش و پرورش در خصوص دایر بودن یا تعطیلی مدارس در روز ۱۴ فروردین ۹۲، گفت: خیال خانواده‌ها از این روز راحت باشد.

خبرگزاری فارس: وزیر آموزش و پرورش: خیال خانواده‌ها از ۱۴ فروردین ۹۲ راحت باشد

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش امروز به طور سرزده از خبرگزاری کانون دانش‌آموزی بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید و در خصوص تعطیل یا دایر بودن مدارس در روز 14 فروردین 92 به خبرنگاران این خبرگزاری گفت: خیال خانواده‌ها از این روز راحت باشد.

وی با بیان اینکه بگذاریم بچه‌ها در کنار پدر و مادرهای خود آرام گیرند، افزود: حذف پیک نوروزی از تکالیف دانش‌آموزان در ایام عید نیز در راستای خوشحالی و راحتی دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها بوده است.

 

[ ۱۳٩٢/۱/۱٤ ] [ ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

در این بخش شاهد نقشه راه های ایران به صورت وکتور و با فرمت pdf هستید.

 


از آنجائیکه این نقشه به صورت وکتور هست شما می توانید هر اندازه که بخواهید بر روی آن زووم کنید و از کیفیت آن کاسته نخواهد شد و به راحتی نیز می توانید هر قسمت از آن را چاپ کنید. هموطنان گرامی در مسافرت های خود می توانند از این نقشه به راحتی برای پیدا کردن مقصد خود استفاده کنند.

 

مشخصات

فرمت فایل: pdf
حجم فایل: 1.19 مگابایت

برای دانلود اینجا را کلیک کنید

[ ۱۳٩٢/۱/۱۱ ] [ ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

[ ۱۳٩٢/۱/٥ ] [ ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]
سوالات تستی ریاضی ششم نیمه اول اسفند ازکانون

پاسخ نامه
سوال 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
پاسخ 3 3 1 1 2 3 2 3 3 1 1 3 4 1 2 1 3 4 4 4

 

 

سوالات تستی ریاضی ششم نیمه دوم اسفند ازکانون

پاسخ نامه

سوال 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
پاسخ 2 2 1 2 1 2 1 1 4 1 4 4 3 2 2 3 4 4 3 2

معلم ششم

برای مشاهده فایل ضمیمه را دانلود کنید.  

 

 
فایل های ضمیمه

PDF

نمایش

درس علوم
دریافت فایل

سخت کوشان

 

 

[ ۱۳٩٢/۱/۳ ] [ ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

درس یازدهم

فایل PDF سـؤالات 

فایلPDF پاسخنامه

 

درس دهم

فایل PDF سـؤالات 

فایلPDF پاسخنامه

 

درس نهم

فایل PDF سـؤالاتفایلPDF پاسخنامه

درس هفتم

فایل PDF سـؤالات


فایل PDF پاسخنامه

 

درس ششم

فایل PDF سـؤالات  

 

فایل PDF پاسخنامه

[ ۱۳٩٢/۱/۳ ] [ ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]

مطالبی در ارتباط با جرم و وزن و نحوه محاسبه آنها

 

در ادامه مطلب

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۱/۳ ] [ ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین خزایی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام به بازدیدکنندگان - این وبلاگ می کوشد تا مطالب تازه وجدیدی را در اختیار دانش آموزان -اولیا -پرسنل مدرسه وتمامی بازدیدکنندگان قرار دهد
موضوعات وب
RSS Feed

سیستم افزایش آمار هوشمند تک باکس
<CENTER>مشاهده جدول کامل ليگ برتر ايران

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت